Logo

Vy a Vaše zdravíJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Pracoviště

Neurologické oddělení

Neurologické oddělení nemocnice Nový Jičín zajišťuje diagnostickou, léčebnou a preventivní péči o nemocné s chorobami nervového a myoskeletálního systému. Součástí je lůžkové standardní oddělení, akutní a plánované ambulance (protizáchvatová, neurovaskulární), EEG laboratoř, EMG laboratoř a sonografická ambulance.
Návaznost péče o pacienty je zajištěna dobrou spoluprací s neurochirurgickou ambulancí (zajištěna neurochirurgy Městské nemocnice Ostrava), onkologickým oddělením, oddělením radiologie a zobrazovacích metod, interním a rehabilitačním oddělením.

Lůžková část oddělení se nachází v 4. patře pavilonu interních oborů 5a. Všechny neurologické ambulance, EMG a EEG laboratoře se nacházejí v přízemí pavilonu interních oborů, neurosonologická laboratoř ve 4.patře.

Prováděné výkony:

Při bolestivých onemocněních páteře provádíme speciální obstřiky paravertebrální, kořenové, epidurální. 
Za asistence radiologa nabízíme v indikovaných případech aplikaci směsi anestetika s kortikoidem pomocí CT navigovaného obstřiku PRT (periradikuloterapie a facetová denervace) přímo ke kořenu či aplikaci ozonu (ozonoterapie) do této oblasti.
Lumbální punkce - jedná se o odběr mozkomíšního moku z páteřního kanálu prováděný za krátkodobé hospitalizace. V určitých případech lze provést i ambulantní cestou za použití atraumatické jehly.