Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Pracoviště

Neurologické oddělení

 

Neurologické oddělení nemocnice Nový Jičín zajišťuje diagnostickou, léčebnou a preventivní péči o nemocné s chorobami nervového a myoskeletálního systému. Součástí je lůžkové standardní oddělení, akutní a plánované ambulance (protizáchvatová, neurovaskulární, ambulance pro léčbu bolestí hlavy), EEG laboratoř, EMG laboratoř a sonografická ambulance. 

Zaměřujeme se na pacienty s cévní mozkovou příhodou včetně podání systémové trombolýzy, zajištění časné rehabilitace a logopedické terapie. Vedeme ambulanci pro bolesti hlavy, v rámci EMG laboratoře zahajujeme terapii spasticity s aplikací botulotoxinu do spastické končetiny u pacientů po cévní mozkové příhodě.

Návaznost péče o pacienty je zajištěna dobrou spoluprací s neurochirurgickou ambulancí (zajištěna neurochirurgy Městské nemocnice Ostrava), onkologickým oddělením, oddělením radiologie a zobrazovacích metod, interním a rehabilitačním oddělením. Úzce spolupracujeme s iktovým centrem Ostrava Vítkovice.

Video o oddělení:

 

Přihláška na "Den s primářem neurologie" zde: https://bit.ly/3aj4ADk Video o oddělení zde: https://bit.ly/3ajlyBG Kontakt: +420 720 958 763; martin.janik@nnj.agel.cz

Zveřejnil(a) Nemocnice AGEL Nový Jičín a.s. dne Úterý 11. srpna 2020

 

Lůžková část oddělení se nachází v 4. patře pavilonu interních oborů 5a. Všechny neurologické ambulance, EMG a EEG laboratoře se nacházejí v přízemí pavilonu interních oborů, neurosonologická laboratoř ve 4.patře.

Prováděné výkony:

Při bolestivých onemocněních páteře provádíme speciální obstřiky paravertebrální, kořenové, epidurální. 
Za asistence radiologa nabízíme v indikovaných případech aplikaci směsi anestetika s kortikoidem pomocí CT navigovaného obstřiku PRT (periradikuloterapie a facetová denervace) přímo ke kořenu či aplikaci ozonu (ozonoterapie) do této oblasti.
Lumbální punkce - jedná se o odběr mozkomíšního moku z páteřního kanálu prováděný za krátkodobé hospitalizace. V určitých případech lze provést i ambulantní cestou za použití atraumatické jehly.