Logo

Vy a Vaše zdravíJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rehabilitační oddělení

Kinesiotaping

Tato technika vznikla v Japonsku počátkem 80.let 20. století.Autorem metody je Dr.Kenzo Kase.
Kinesio-tejpy se používají ke snížení bolesti ve svalech i kloubech, ke zlepšení funkce svalů, šlach a kloubů, uvolnění kůže podkoží a jizev, podpoře krevního a mízního oběhu, snižování otoku, a mají blahodárný vliv na hojení svalových poranění a podvrtnutých kloubů. Kinesiotejpy podporují správné postavení kloubů, zlepšují stav pooperačních jizev a napomáhají ke kompenzaci následků paréz.

Nalepením kinezio-tejpů na kůži dochází k uvolnění kůže od podkoží, podkoží od fascie a vznikne větší prostor k uvolnění a prokrvení svalu a jeho okolí. Základním materiálem, používaným k tejpování, je speciální pružná lepící páska, odolná vodě.

Tejpovací páska vydrží na těle 4-5 dní, někdy i 2 týdny, poté se může aplikace tejpu opakovat až do odeznění problému.
Pásky, používané ke kineziotapingu, jsou pružné, neomezují pohyb a nejsou napuštěny analgetiky, ani jinými chemickými látkami. Účinek tejpování je mechanický a závisí na způsobu nalepení pásky. Dosáhnout tak můžeme jak podpory funkce svalu, tak naopak i jeho lepší relaxace a uvolnění. Aplikace tejpu tak nespočívá v pasivní korekci postavení kloubu, jak je tomu například u ortéz a dlah, ale naopak ve stimulaci těla tak, aby správného postavení kloubu dosáhlo aktivně svými vlastními silami.

KINEZIOTAPING je placená procedura, není hrazena zdravotními pojišťovnami.
Cena je určena složitostí aplikace a množstvím spotřebovaného materiálu

zpět na úvodní stránku oddělení