Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 556 773 111

Pracoviště

Nemocnice v Novém Jičíně je Baby Friendly Hospital

Pracovníci novorozeneckého, dětského a porodního oddělení nemocnice s poliklinikou Nový Jičín završili koncem listopadu roku 2003 proces, na základě jehož výsledků byl přiznán dětskému a porodnímu oddělení statut "BABY FRIENDLY HOSPITAL" - nemocnice přátelsky nakloněná dětem.

Toto významné prestižní ocenění uděluje vybraným pracovištím, které splní náročná kriteria programu na podporu kojení, Světová zdravotnická organizace a dětský fond OSN UNICEF.

Tuto celosvětovou inciciativu vyhlásili SZO a UNICEF v roce 1991 s cílem zvrátit nepříznivý trend postupného snižování počtu výlučně kojených dětí.

Požadavkem pro udělení statutu 'BABY FRIENDLY HOSPITAL', který znamená, že nemocnice je přátelsky nakloněna nejen dítěti, ale i matce a kojení, je zavést do praxe všech 'Deset kroků k úspěšnému kojení'a mít vypracovanou strategii přístupu ke kojení, která je praktikována všemi členy zdravotnického týmu. Ač na první pohled tento proces vypadá jednoduše, je jeho zvládnutí poměrně náročnou cestou.

Naše pracoviště se tak zařadilo mezi dvacítku pracovišť v rámci České republiky, které bylo tímto prestižním způsobem oceněno Světovou zdravotnickou organizací a fondem UNICEF.

zpět na úvodní stránku oddělení