Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 556 773 111

Pracoviště

Dětské a novorozenecké oddělení

Obsah:


Oddělení se představuje:

Dětské oddělení je základním oddělením nemocnice a poskytuje léčebnou a preventivní péči jak na lůžku, tak v odborných ambulancích pro okres Nový Jičín a přilehlé regiony. Disponuje celkem 44 lůžky na stanicích pro mladší a starší děti, pracovišti JIP novorozeneckém oddělení. Můžeme přijmout až 10 doprovodných osob - maminek a tatínků, v případě nutnosti přijímáme i babičky. Při naší činnosti máme co největší zájem, aby ani vyšetření, ani případná hospitalizace nepřinesla pro Vaše dítě negativní zážitky. Novorozenecký úsek je držitelem titulu Baby Friendly Hospital, který uděluje v rámci programu "Podpora, ochrana a prosazování kojení „ UNICEF a Světová zdravotnická organizace. Dětskému oddělení byla Ministerstvem zdravotnictví ČR udělena akreditace v oboru pediatrie I.stupně v plném rozsahu.

Spektrum poskytované zdravotní péče

Odborné ambulance :

 • Alergologie a imunologie
 • Dětská kardiologie
 • Dětská pneumologie
 • Dětská nefrologie
 • Dětská neurologie včetně EEG pracoviště
 • Dětská endokrinologie a diabetologie
 • Obezitologie

Lůžková část

Celé oddělení využívá široké konziliární spektrum odborností a dále vyšetření komplementu, – kompletní  laboratorní servis, kompletní ultrazvukové zobrazovací metody, 2 pracoviště CT, PET CT a jedno pracoviště MRI. Pohyb dětských pacientů, pokud musí opustit budovu, je v potřebných případech řešen vnitřní převozovou službou.

Při ošetřování dětský pacientů využívá všech nejmodernějších postupů analgetizace a sedace, aby i nepříjemné zákroky nebyly pro děti traumatizující.


Jak se stanete našimi pacienty?

Na lůžkovou část jsou přijímány děti s doporučením i bez doporučení, pokud to jejich stav vyžaduje. V odborných ambulancích ošetřujeme pacienty na základě doporučení nebo i bez doporučení, na žádost rodičů. Ve všech případech můžete kromě osobního a telefonického kontaktu využít Centrální objednávkové místo zasláním požadavku elektronickou cestou na adresu

objednejdetske@nnj.agel.cz

Vaše žádost či požadavek bude zpracován a budete stejnou cestou vyrozuměni o jeho vyřízení.


Babybox Nemocnice Nový Jičín

Byl uveden do provozu v roce 2012. Speciálně vyhřívaná schránka pro odložené děti byla zprovozněna po čtrnácti dnech zkušebního testování. Nový babybox slouží především jako pojistka pro to, aby se odloženým dětem dostalo včas potřebné zdravotnické péče.

Zakladatele babyboxů v České republice Ludvík Hess ale věří, že novojičínská schránka se bude používat co nejméně. „Je to ale taková pojistka, takový jistič, jen kdyby se někdy něco stalo, tak proto je tady babybox,“ řekl na adresu klimatizovaného zařízení nové generace Ludvík Hess.

Zřízení babyboxu v Novém Jičíně přišlo na 300 tisíc korun, přičemž 200 tisíc korun poskytla darem dceřiná společnost AGELu firma Perfect Distribution. Přispělo však plno dalších dárců, včetně města Nový Jičín. 

Schránky na odložené děti fungují pomocí čidel, která ihned vyrozumí zdravotníky na Jednotce intenzivní péče dětského oddělení, že se dvířka otevřela. Na příjmu se rozezní zvuková a světelná signalizace, takže zdravotníci okamžitě vyrážejí pro miminko. Vnitřek babyboxu navíc snímá videokamera, umístěná ale tak, že člověka, který do schránky dítě vloží, nezabírá a on tedy stále zůstává v anonymitě. Policisté po lidech, kteří dítě do schránky bezpečí odložili, již nepátrají. Dítě totiž není ohroženo na zdraví ani na životě, takže se nejedná o trestný čin.


Několik užitečných rad

 • Snažte se být prostředníkem mezi dítětem a personálem. Důvodem vašeho pobytu je ochrana dítěte před pocitem samoty nikoliv před personálem.
 • Poučte sestry a lékaře o specifikách svého dítěte a nechte se poučit o pravidlech ošetřování nemocného dítěte.
 • Ptejte se, pokud Vám není něco jasné.
 • Snažte se nepřenášet své obavy a úzkosti na dítě.
 • Nebojte se dítě opustit, pokud spí a jděte si odpočinout.
 • Na JIP se nelekejte při každém alarmovém hlášení monitoru. Naprostá většina alarmů neznamená zhoršení stavu. Je pouze dokladem, že přístrojová technika hlásí sebemenší odchylky, které pak náš odborný personál vyhodnotí.
 • Komunikujte s personálem, jedině tak lze zabránit nedorozuměním.