Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 556 773 111

Porodnické oddělení

Během porodu

Porodní sál

  1. náš porodní sál je vybaven třemi soukromými porodními pokoji s vybavením zahrnujícím: sprchu, křeslo pro doprovod, porodní vak, moderní kompletně polohovatelné porodní lůžko, porodní židli, TV, Wi-fi, masážní pomůcky, zázemí pro poporodní ošetření novorozence. k dispozici je také masážní vana
  2. CTG monitoring lze provádět ze vzdáleného přístupu, i takto pomáháme zachovávat vaše soukromí
  3. v případě vedení porodu operačním způsobem, tj. císařským řezem rodička neopouští komplex porodních sálů, neboť náš zrekonstruovaný operační sál je jeho součástí, novorozeně je také ošetřováno v bezprostřední blízkosti operačního sálu a je umožněn bonding již při výkonu, přítomnost doprovodu je samozřejmostí

Průběh porodu

Jako menší porodnice se snažíme o vytvoření příjemné atmosféry a individuální přístup. Při přijetí absolvujete porodní vyšetření a domluvíme se společně na dalším průběhu porodu vzhledem k vašemu stavu a přání. Po přesunu na porodní box, kde může po celou dobu být přítomen doprovod, můžete využít masážní vanu, bylinnou napářku, balón, porodní židli, porodní vak, žebřiny a další pomůcky k tišení bolesti a zpříjemnění porodu.  Za průběhu porodu je vám neustále k dispozici porodní asistentka. V případě potřeby můžete využít také různé farmakologické metody tišení bolesti. V závěru porodu je přítomen také lékař. Pokud porod probíhá nekomplikovaně a miminko je po porodu zcela v pořádku, je samozřejmostí bonding.  Než Vás převezeme na oddělení šestinedělí, zůstanete dvě hodiny pod naším dohledem na porodním sále.


Bonding

Nahé miminko ihned pokládáme na kůži maminky. Po dotepání pupečníku necháme otce v případě zájmu přestřihnout pupečník. Následuje osušení, miminko zůstává na matce, překryje se červenou dečkou, tak aby byl zachován pocit bezpečí. Ve chvíli, kdy miminko projeví zájem o prs, dětská sestra vám pomůže s prvním přiložením.


Tlumení bolesti a řešení porodních komplikací

Bolest a porod odedávna k sobě patřily. Bolest je nejen přirozená součást porodního děje, ale především nepříjemný prožitek, který nastávající maminku významně stresuje a často se podílí na komplikacích v průběhu porodu.

Proto se odstranění nebo zmírnění bolesti u porodu stalo důležitou součástí moderního porodnictví. Naše porodnice nabízí prakticky kompletní škálu postupů vedoucích ke zmírnění bolestí u porodu – tzv. porodnické analgezie, kterou se snažíme přizpůsobit každé rodičce individuálně:

  1. Injekční aplikace analgetik a opiátů – zmírňují bolestivost a pomáhají k uvolnění porodních cest.
  2. Inhalační anestezie – bezbolestný, jednoduchý způsob analgetizace významně snižující porodní bolesti rajský plyn za příplatek.
  3. Epidurání analgezie – injekční aplikace látek k tlumení bolesti (analgetika) do blízkosti obalu míchy – nejúčinnější způsob porodnické analgezie přesvědčivě usnadňující porodní průběh s účinnou analgetizací (podává anesteziolog po nástupu pravidelných děložních stahů) – podání zajištěno po celých 24 hodin.
  4. Podpůrné metody – porodnické polohy, relaxace ve sprše, porodní vaky, Gym ball, masáže, aromaterapie, muzikoterapie, bylinná napářka
  5. Řešení vážných porodních a poporodních komplikací je zajištěno vysoce erudovaným gynekologickým chirurgickým týmem akreditovaných onkogynekologických chirurgů. 

Porodní plán

Respektujeme porodní plán rodičky, který je nutno zkonzultovat s porodníkem a pediatrem. Výsledkem by měl být rozumný kompromis, který budeme schopni dodržet, a vy s ním budete spokojená. V průběhu porodu však mohou nastat situace, kdy je nutné se od plánu poněkud odchýlit. O všem vás budeme informovat a provádět s vaším souhlasem.


Doprovod u porodu

Porod chápeme jako intimní záležitost ženy, a tak se snažíme o zachování vašeho soukromí v nejvyšší možné míře. Otec jako rodič a zákonný zástupce dítěte je také výraznou psychickou oporou maminky, proto jeho přítomnost u porodu plně podporujeme. K dispozici je pro něj na každém porodním boxu pohodlné křeslo a má také možnost být ubytován na oddělení šestinedělí. Akceptujeme také přítomnost duly při porodu. Při každém porodu dodržujeme aktuální epidemiologické a hygienické opatření a nařízení.


OBJEDNEJTE SE K PORODU DO NOVÉHO JIČÍNA, ZAVOLÁME VÁM:

OBJEDNAT