Během porodu | Nemocnice AGEL Nový Jičín
Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Porodnické oddělení

Během porodu

Porodní sál

  1. náš porodní sál je vybaven třemi soukromými porodními pokoji s vybavením zahrnujícím: sprchu, křeslo pro doprovod, porodní vak, moderní kompletně polohovatelné porodní lůžko, porodní židli, TV, Wi-fi, masážní pomůcky, zázemí pro poporodní ošetření novorozence. k dispozici je také masážní vana
  2. CTG monitoring lze provádět ze vzdáleného přístupu, i takto pomáháme zachovávat vaše soukromí
  3. v případě vedení porodu operačním způsobem, tj. císařským řezem rodička neopouští komplex porodních sálů, neboť náš zrekonstruovaný operační sál je jeho součástí, novorozeně je také ošetřováno v bezprostřední blízkosti operačního sálu a je umožněn bonding již při výkonu, přítomnost doprovodu je samozřejmostí

Průběh porodu

Jako menší porodnice se snažíme o vytvoření příjemné atmosféry a individuální přístup. Při přijetí absolvujete porodní vyšetření a domluvíme se společně na dalším průběhu porodu vzhledem k vašemu stavu a přání. Po přesunu na porodní box, kde může po celou dobu být přítomen doprovod, můžete využít masážní vanu, bylinnou napářku, balón, porodní židli, porodní vak, žebřiny a další pomůcky k tišení bolesti a zpříjemnění porodu.  Za průběhu porodu je vám neustále k dispozici porodní asistentka. V případě potřeby můžete využít také různé farmakologické metody tišení bolesti. V závěru porodu je přítomen také lékař. Pokud porod probíhá nekomplikovaně a miminko je po porodu zcela v pořádku, je samozřejmostí bonding.  Než Vás převezeme na oddělení šestinedělí, zůstanete dvě hodiny pod naším dohledem na porodním sále.


Bonding

Nahé miminko ihned pokládáme na kůži maminky. Po dotepání pupečníku necháme otce v případě zájmu přestřihnout pupečník. Následuje osušení, miminko zůstává na matce, překryje se červenou dečkou, tak aby byl zachován pocit bezpečí. Ve chvíli, kdy miminko projeví zájem o prs, dětská sestra vám pomůže s prvním přiložením.


Tlumení bolesti a řešení porodních komplikací

Bolest a porod odedávna k sobě patřily. Bolest je nejen přirozená součást porodního děje, ale především nepříjemný prožitek, který nastávající maminku významně stresuje a často se podílí na komplikacích v průběhu porodu.

Proto se odstranění nebo zmírnění bolesti u porodu stalo důležitou součástí moderního porodnictví. Naše porodnice nabízí prakticky kompletní škálu postupů vedoucích ke zmírnění bolestí u porodu – tzv. porodnické analgezie, kterou se snažíme přizpůsobit každé rodičce individuálně:

  1. Injekční aplikace analgetik a opiátů – zmírňují bolestivost a pomáhají k uvolnění porodních cest.
  2. Inhalační anestezie – bezbolestný, jednoduchý způsob analgetizace významně snižující porodní bolesti rajský plyn za příplatek.
  3. Epidurání analgezie – injekční aplikace látek k tlumení bolesti (analgetika) do blízkosti obalu míchy – nejúčinnější způsob porodnické analgezie přesvědčivě usnadňující porodní průběh s účinnou analgetizací (podává anesteziolog po nástupu pravidelných děložních stahů) – podání zajištěno po celých 24 hodin.
  4. Podpůrné metody – porodnické polohy, relaxace ve sprše, porodní vaky, Gym ball, masáže, aromaterapie, muzikoterapie, bylinná napářka
  5. Řešení vážných porodních a poporodních komplikací je zajištěno vysoce erudovaným gynekologickým chirurgickým týmem akreditovaných onkogynekologických chirurgů. 

Porodní plán

Respektujeme porodní plán rodičky, který je nutno zkonzultovat s porodníkem a pediatrem. Výsledkem by měl být rozumný kompromis, který budeme schopni dodržet, a vy s ním budete spokojená. V průběhu porodu však mohou nastat situace, kdy je nutné se od plánu poněkud odchýlit. O všem vás budeme informovat a provádět s vaším souhlasem.


Doprovod u porodu

Porod chápeme jako intimní záležitost ženy, a tak se snažíme o zachování vašeho soukromí v nejvyšší možné míře. Otec jako rodič a zákonný zástupce dítěte je také výraznou psychickou oporou maminky, proto jeho přítomnost u porodu plně podporujeme. K dispozici je pro něj na každém porodním boxu pohodlné křeslo a má také možnost být ubytován na oddělení šestinedělí. Akceptujeme také přítomnost duly při porodu. Při každém porodu dodržujeme aktuální epidemiologické a hygienické opatření a nařízení.


CHCI SE ZAREGISTROVAT K PORODU

OBJEDNAT