Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 556 773 111

Porodnické oddělení

Péče o novorozence

Ošetření

první ošetření novorozence se provádí na vyhřívaném lůžku přímo na porodním boxu (vážení, měření, prokapání očí, změření obvodů hlavy, hrudníku, ošetření pupečního pahýlu) za přítomnosti obou rodičů. Označení miminka provádí otec – na hrudník číslo, na levé stehno příjmení dítěte. Na levou ručku přikládáme náramek s identifikačními údaji. Doprovodným osobám umožňujeme focení, natáčení celého ošetřování dítěte. Novorozenec zůstává s maminkou a doprovodnou osobou 2 hod. na porodním boxe. Po tuto dobu je dle chuti dítě přikládáno pod dohledem sestry k prsu.


Kojení a vše kolem miminka

po celou dobu pobytu jsou mamince k dispozici dětské sestry, které poradí s přebalováním, koupáním, péčí o kůži. Laktační poradkyně jsou nápomocny při kojení, odstříkávání mléka a případném alternativním dokrmování dítěte, nebo poradí, jak pečovat o prsy a uchovávat mateřské mléko. Snažíme se, aby každá matka byla plně kojící, proto preferujeme alternativní způsoby dokrmování.

K usnadnění kojení máme k dispozici nejmodernější pomůcky – kojící polštáře, elektrické odsávačky a silikonové kloboučky.

V rámci zkvalitňování služeb a propagace kojení poskytuje novorozenecké oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín a.s. telefonické konzultace a rady maminkám ohledně kojení po celých 24hod. Kontakt na linku kojení: Tel.: 556 773 723


Plný komfort

Aby se každá maminka po porodu mohla plně věnovat dítěti, poskytujeme pro novorozence vše potřebné zdarma:

  • postýlku s monitorem dechu,
  • v případě potřeby vyhřívanou podušku,
  • veškeré oblečení na dobu pobytu,
  • zavinovačky, osušky, látkové pleny,
  • kosmetiku (olej, mléko, přísady do koupele, mast na ošetřování zadečku),
  • startovací balíček jednorázových plen (4ks, prosíme doneste si také své),
  • vlhčené ubrousky.

Císařský řez

Miminka po operačním porodu (císařský řez) jsou uložena na novorozeneckém boxu a kojena dle jejich chuti. Po zotavení matky je miminko ponecháno na pokoji s ní.


Všude dobře, doma nejlépe.

O propuštění rozhoduje dětský lékař společně s gynekologem dle Vašeho zdravotního stavu a zdravotního stavu dítěte. V případě, že vše probíhá bez komplikací, je možné propuštění do domácí péče již za 48 hodin.  Toto rozhodnutí je výsledkem rozumné úvahy rodičů a zdravotníků. Doplnění nezbytných vyšetření dítěte doplníme pak ambulantně. 


OBJEDNEJTE SE K PORODU DO NOVÉHO JIČÍNA, ZAVOLÁME VÁM:

OBJEDNAT