Logo

Vy a Vaše zdravíJsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Porodnické oddělení

Před porodem

Kurz Předporodní přípravy „Vše kolem porodu“

4 kompaktní lekce vám představí vše, co vás čeká ve spojitosti s narozením vašeho miminka. Kurzy se konají v Novém Jičíně (RC Mozaika), v Kopřivnici (Heidi rodinné centrum) a nově také v Hranicich (Studio Jitka). Více info v odkazech níže:


Letáky ke stažení a tisku:


Předporodní péče

Porod je vyvrcholením 9-ti měsíční péče o nastávající maminku. Standardní předporodní péče v případě normálního průběhu těhotenství probíhá až do 36. týdne v ordinacích praktických gynekologů. Naše porodní oddělení se na předporodní péči o nastávající maminky podílí většinou v těchto případech:

Riziková gravidita
je-li z nějakého důvodu těhotenství považováno za rizikové, může být nastávající maminka předána svým ošetřujícím gynekologem do naší „rizikové poradny“ (v případech hrozící preeklampsie, předčasného porodu, nepřiměřeného růstu plodu, vícečetného těhotenství, …..).

Dosažení termínu porodu
od 37. týdne vítáme registraci nastávajících maminek v naší předporodní poradně. Maminky se seznámí s námi a my s nimi a  jejich zdravotním stavem.

Genetický screeningový program ve II. trimestru
ve specializované poradně poskytujeme služby související s vyhledáváním známek možného genetického či vývojového postižení plodu. A to pomocí pokročilé ultrazvukové a laboratorní diagnostiky.

Konzultace
v předporodní poradně – v případě žádosti o tzv. 2. názor v rámci výskytu a léčby jakékoli porodnické patologie.