Logo

PARTNER VAŠEHO ZDRAVÍ Jsme součástí skupiny AGEL, největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě.

Rychlý kontakt

+420 556 773 111

O nemocnici

Novinky a média


Březen na transfuzku vlezem! Přijďte darovat a užijte si skvělé akce

29.2.2024

Srdečně Vás zveme na akce viz plakátky v galerii.

Celý článek


„Průvodce zdravým mateřstvím“ v porodnici Nemocnice AGEL Nový Jičín

15.2.2024

Porodnice Nemocnice AGEL Nový Jičín ve spolupráci s Vzdělávacím a výzkumným institutem AGEL a za finanční podpory Ministerstva zdravotnictví České republiky nabízí budoucím rodičům novou edukační brožuru "Průvodce ženy zdravým mateřstvím".

Celý článek


Ples Nemocnice - skvělá zábava a výtěžek tomboly pro Nadaci AGEL

7.2.2024

První Ples Nemocnice AGEL v Novém Jičíně se poprvé a velmi úspěšně konal 2. února 2024 v prostorách sálu Plastic Omnium a byl výjimečnou společenskou událostí, jež si klade za cíl nejen posílit vztahy mezi zaměstnanci nemocnice a místní komunitou, ale také podpořit dobré věci. Akce přilákala velké množství hostů nejen z řad lékařů či zdravotnického personálu.

Celý článek


„Ve spánku jsem se dusil a usínal vestoje – díky operaci nepotřebuji kafe a spím jako miminko,“ říká pacient, kterému robotem DaVinci v Nemocnici AGEL Nový Jičín pomohli lékaři od spánkové apnoe – jako prvnímu na Moravě

1.2.2024

Martin Adamec (43) je rodilý novojičíňák – provozní zdejší úspěšné restaurace, kterou před lety zakládal. Denně stráví kvůli své profesi na nohou i 16 hodin. Odpočinek a zejména chybějící nerušený spánek byl ale tím, co jej před rokem přivedlo za primářem MUDr. Jakubem Syrovátkou na oddělení ORL novojičínské nemocnice. Jeho zdraví ohrožovala spánková apnoe.

Celý článek


Oceláři podpořili transfuzní oddělení nemocnice AGEL Nový Jičín

30.1.2024

Stejně jako minulý rok, také v letošní sezoně třinečtí Oceláři podporují transfuzní oddělení Nemocnice AGEL v Novém Jičíně. Dárci krve si tak domů odnesli vstupenku do WERK ARENY i podpis nejlepšího kanonýra uplynulé sezony Marko Daňa.

Celý článek


ZÁKAZ NÁVŠTĚV LDN Vítkov

29.1.2024

Od 29. 1. 2024 platí zákaz návštěv LDN Vítkov z důvodu zvýšeného výskytu respiračních onemocnění. Děkujeme za pochopení.

Celý článek


Darujte s HC Oceláři Třinec

23.1.2024

Pozor, pozor máme tu opět akci s HC Oceláři Třinec. Přijďte darovat na transfuzní oddělení a získejte lístky na zápas!

Celý článek


Potřebujeme nové dárce krve! Prvodárců je stále méně, hlásí z transfuzního oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín

22.1.2024

Nemocnice AGEL Nový Jičín vyzývá občany regionu k darování krve a krevních složek. Dostatečná zásoba transfuzních přípravků je nezbytná pro plynulé poskytování akutní zdravotní péče.

Celý článek


Léčebné plazmaferézy a mezioborová spolupráce přinášejí výhody pacientům v Nemocnici AGEL Nový Jičín

15.1.2024

Plazmaferéza je zásadní léčebná metoda používaná v mnoha medicínských oborech včetně neurologie. V Nemocnici AGEL Nový Jičín je tato procedura využívána k léčbě různých stavů, které ohrožují zdraví pacientů. Využívá se jak u pacientů s autoimunitními či systémovými onemocněními, tak i u zdravých dárců pro získání plazmy pro další zpracování. Specificky se provádí plazmaferézy v rámci mezioborové spolupráce v novojičínské nemocnici na oddělení ARO.

Celý článek


POZOR: VOLNÁ MÍSTA V KOPŘIVNICI – PŘEDPORODNÍ KURZ ÚNOR

15.1.2024

Jste těhotná nebo plánujete miminko? Chcete se dozvědět vše důležité o těhotenství, porodu a péči o vaše malé zlato? Přidejte se k nám na únorový předporodní kurz v Kopřivnici, kde vás čekají tři lekce plné užitečných informací, tipů a technik pro úlevu a relaxaci během této výjimečné životní etapy.

Celý článek


Chrápání a spánkovou apnoi v Nemocnici AGEL Nový Jičín řeší lékaři nově pomocí nejmodernějšího robota. Jako první pracoviště na Moravě

9.1.2024

Chirurgové oddělení ORL Nemocnice AGEL Nový Jičín dlouhodobě rozvíjejí potenciál a zdokonalují své znalosti v oblasti robotické chirurgie. Nyní začínají psát pomyslnou novou kapitolu, když uskutečnili první operaci spánkové apnoe pomocí nového dvoukonzolového robotického systému DaVinci XI. Událost se konala za přítomnosti předních odborníků z ČR i zahraničí. Nový Jičín se tak stal prvním pracovištěm na Moravě, kde se tyto operace provádějí.

Celý článek


Oddělení pneumologie a ftizeologie přijme lékaře a sestry

8.1.2024

Naše oddělení pneumologie a ftizeologie Nemocnice AGEL Nový Jičín a. s. je špičkově a moderně vybavené pracoviště s mladým kolektivem. Poskytujeme služby téměř na úrovni fakultní nemocnice, byť nedosahujeme srovnatelné velikosti. Přijmeme právě Vás - lékaře a sestry se zájmem o pneumologii a ftizeologii.

Celý článek


Restart a inovace: Jak naše neurologické oddělení posouvá hranice péče o pacienty

5.1.2024

Skvělé vybavení a rozvoj týmu vysoce kvalifikovaných odborníků, vývoj pokročilých léčebných metod. To je neurologické oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín a.s. O multidisciplinárním přístupu, racionální digitalizaci a využití moderních technologií hovoří primář oddělení - MUDr. Vladimír Dobiaš.

Celý článek


Digitalizace v Nemocnici AGEL Nový Jičín pomáhá v boji proti nozokomiálním infekcím

18.12.2023

Nemocnice AGEL Nový Jičín a.s. zavedla inovativní nástroj pro prevenci nozokomiálních infekcí (HAI). Jedná se o využití digitální aplikace EPIDIS. Tato technologie poskytuje zdravotnickému personálu lepší nástroje pro monitorování a snižování rizika vzniku těchto infekcí, které představují vážnou hrozbu pro pacienty ve zdravotnických zařízeních.

Celý článek


Modernizované pracoviště nukleární medicíny Nemocnice AGEL Nový Jičín slaví deset let existence a téměř 22 tisíc provedených vyšetření

6.12.2023

Zdejší modernizované pracoviště nukleární medicíny slaví deset let existence a téměř 22 tisíc provedených vyšetření. Pacienti zde oceňují především krátké objednací termíny, rychlý popis vyšetření i empatický přístup zdejšího personálu. Pacienti do Nového Jičína jezdí nejen z Moravskoslezského, Olomouckého a Zlínského kraje, ale i z ostatních koutů republiky.

Celý článek


Inovativní biologická léčba rinosinusitidy byla tématem vzdělávání specialistů ORL z Nemocnice AGEL Nový Jičín a. s.

31.10.2023

Odborný seminář na téma „Biologická léčba pro pacienty s rinosinusitidou“ pořádalo oddělení otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku Nemocnice Agel Nový Jičín. Seminář byl zařazen do prestižního systému celoživotního vzdělávání České lékařské komory.

Celý článek


Paliativní tým Nemocnice AGEL Nový Jičín pomáhá pacientům se závažným onemocněním již několik let

20.10.2023

Až 50 lidí měsíčně využije služby paliativního týmu Nemocnice AGEL Nový Jičín. Paliativní medicína a klinická psychologie jsou dvě klíčové oblasti, které zásadním způsobem zvyšují kvalitu života nejen onkologických pacientů, ale i dalších pacientů s nevyléčitelným onemocněním. Tým odborníků pomáhá nejen pacientům, ale i jejich rodinným příslušníkům.

Celý článek


Ortopedi Nemocnice AGEL Nový Jičín rozvíjejí své znalosti v artroskopické operativě

19.10.2023

V Nemocnici AGEL Nový Jičín a.s. proběhl kurz „Užití šlachových a ligamentózních autoštěpů v ortopedii“. Kurz byl organizován ve spolupráci s Artroskopickou akademií, z.s. a Společnosti pro sportovní traumatologii a artroskopii ČLS JEP.

Celý článek


Šetrnější a bezpečnější postupy lokální anestesie si osvojili lékaři Nemocnice AGEL Nový Jičín a. s.

16.10.2023

Jednodenní workshop s účastí zahraničních přednášejících a praktickými nácviky anesteziologických postupů zorganizovali lékaři novojičínské nemocnice v úterý 10. 10. 2023. „Pokročilé metody za využití špičkové medicínské technologie jsme spojili s nácvikem na reálném lidském těle dobrovolníků. Workshop vedli přední odborníci v oboru anestezie.

Celý článek


Nová zubní ambulance v Nemocnici AGEL Nový Jičín odbavuje první pacienty

9.10.2023

Nově otevřená zubní ambulance v Nemocnici AGEL Nový Jičín postupně zpracovává seznam žádostí o registraci, kterých jen během prvních 4 dní po oznámení o činnosti měla 5592. Tento počet několikanásobně překročil kapacitu zařízení. Vstupní prohlídky komplikuje i fakt, že řada nově registrovaných pacientů navštívila zubaře ve stavu, kdy jejich chrup již vyžaduje zvýšenou péči, a tak není možné provádět registrační prohlídky rychleji. Do ambulance proto nyní nemocnice ke zkušenému lékaři hledá posilu.

Celý článek


Screening v Nemocnici AGEL Nový Jičín pomáhá zachytit nádory plic včas, zvyšuje tak šanci na přežití

5.10.2023

Dovolujeme si nabídnout Vám informaci o screeningovém programu v Nemocnici AGEL Nový Jičín, který pomáhá zachytit nádory plic. Program je určený lidem mezi 55 a 74 lety, kteří kouřili nebo kouří 20 let asi 20 cigaret denně, nebo deset let kolem 40 cigaret za den. Na program navazuje diagnostika a léčba ve specializovaných centrech (mezi která patří i to v Novém Jičíně), kde se o dalším postupu radí tým specialistů. Funkční týmy by měli tvořit plicní lékař, hrudní chirurg, radiodiagnostik, onkolog a radiační onkolog.

Celý článek


První robotická operace plic v Nemocnici AGEL Nový Jičín a. s.

27.9.2023

Chirurgové Nemocnice AGEL Nový Jičín a. s. neustále rozvíjejí potenciál a zdokonalují své znalosti v oblasti robotické chirurgie. Nyní začínají psát pomyslnou novou kapitolu, když uskutečnili první operaci plic pomocí nového dvoukonzolového robotického systému DaVinci XI. Událost se konala za přítomnosti předních odborníků z ČR, jako např. profesora MUDr. Miloslava Dudy, DrSc. či španělského proktora Dr. Carlose Martineze. Nový Jičín se tak stal teprve čtvrtým pracovištěm v České Republice a druhým v pořadí na Moravě, kde se tyto operace provádějí.

Celý článek


Mezinárodní den Alzheimerovy choroby si připomínáme 21. září. Týká se i lidí mladších 65 let

19.9.2023

Alzheimerova choroba neboli demence je degenerativní onemocnění mozku, při kterém ubývají mozkové buňky a vyhasínají jejich funkce. Demence způsobuje postupné zhoršení kognitivních funkcí, jako je paměť, myšlení, řeč a rozpoznávání. Tyto změny mohou vést k problémům s běžnými každodenními činnostmi, jako je vaření, řízení nebo dodržování finančních záležitostí.

Celý článek


Výzva dárcům: chybí nám krev

30.8.2023

Transfuzní oddělení Nemocnice AGEL Nový Jičín prosí dárce krve o spolupráci. Máme akutní nedostatek krve.

Celý článek


Edukační semináře pro mladé lékaře

29.8.2023

Nemocnice AGEL Nový Jičín nabízí nově absolventům lékařské fakulty edukační semináře.

Celý článek


Od začátku roku přivítali v Nemocnici AGEL Nový Jičín 318 novorozenců

1.8.2023

Do srpna 2023 proběhlo v porodnici Nemocnice AGEL Nový Jičín mnoho radostných okamžiků, kdy na svět přišlo celkem 318 miminek. Oproti loňskému roku se jedná o mírný nárůst, kdy se narodilo ve stejném období 301 dětí. Tato statistika potvrzuje, že novojičínská porodnice zůstává nadále vyhledávaná a mezi maminkami oblíbená.

Celý článek


Nemocnice AGEL Nový Jičín a.s. otevře zubní ambulanci

25.7.2023

Vedení Nemocnice AGEL Nový Jičín a.s. vnímá tristní situaci v oblasti nedostatku všeobecné stomatologické péče, a to v přesahu novojičínského okresu. V reakci na to bylo vynaloženo veškeré úsilí, aby byla v co nejkratším možném čase zrekonstruována, zařízena a personálně zajištěna zcela nová stomatologická ambulance, zaměřena též na stomatochirurgickou péči.

Celý článek


Lékařům Nemocnice AGEL Nový Jičín bude pomáhat s diagnostikou rakoviny umělá inteligence

6.6.2023

Jako první soukromé zdravotnické zařízení v republice poskytne Nemocnice AGEL Nový Jičín svým pacientům vyšetření tlustého střeva a močových cest pomocí systému MAIA od českého startupu. Komplexní onkologické centrum v Novém Jičíně ročně vyšetří přes sto tisíc onkologických pacientů, kteří sem za lékařskou péčí jezdí z celé republiky. Jednou z nejčastějších diagnóz, kterou zde odborníci stanovují, bývá rakovina tlustého střeva. Nyní budou mít lékaři po ruce zcela nový český systém umělé inteligence MAIA (Medical Al Assistant), který při screeningu tlustého střeva přesně označí abnormality v řádu milisekund.

Celý článek


Druhý robotický systém DaVinci pomůže léčit více pacientů Nemocnice AGEL Nový Jičín

31.5.2023

Nový novojičínský robotický systém DaVinci Xi ve dvoukonzolové variantě je teprve třetí svého druhu v České republice. Nemocnice AGEL Nový Jičín se se tak stává prvním pracovištěm se dvěma robotickými systémy 4. generace na Moravě. Hlavním důvodem pořízení druhého systému je stoupající trend v počtu robotických operací v novojičínské nemocnici a snaha o rozšíření stávajícího spektra výkonů zejména u onkologických pacientů.

Celý článek


Imunoterapie dává v Nemocnici AGEL Nový Jičín šanci pacientkám s agresivním nádorem prsu

10.5.2023

Specialisté z Komplexního onkologického centra Nemocnice AGEL Nový Jičín poskytují novou léčbu pro pacientky s agresivním nádorem prsu. Tuto diagnózu si jen zde vyslechne ročně přes 500 žen a bohužel se někdy jedná i o mladé pacientky, které nespadají do screeningového programu.

Celý článek


Kontakt pro média

e-mail: press@agel.cz

Kontakt neslouží k objednávání pacientů na vyšetření, očkování a výdeji výsledků vyšetření

Kontakty na veškeré společnosti skupiny AGEL najdete v sekci Společnosti skupiny AGEL

Online formuláře: